Cem Adrian – Kayıp Çocuk Masalları

28 November 2010
 · 
2 min read
Featured Image

Beni tanıyanlar az çok, Cem Adrian ile olan muhabbetimi bilir. 2006 yılından beri resmi fan sitesi, http://www.cemadrian.net 'i, 2008 yılında da resmi facebook sayfası, http://www.facebook.com/cemadrian sayfasını kurdum ve halen yönetiyorum. Bunun yanı sıra, Cem Adrian'ın konser fotoğraflarını ve videolarını çekiyorum. Kısacası stüdyosuyla, konsept danışmanıyla, müzisyenleriyle, biz bir ekibiz ve bende bu ekibin bi parçasıyım (atarlı oldu gibi ama cidden :P).

Birazcık paylaşmak istediğim konu, Cem Adrian'ın 5. albümü, Kayıp Çocuk Masalları.

Konser turnelerine devam ederken yapmaya başladığı ve Aralık ayında çıkacak albümü, şu sıralar son basım aşamasında. Kayıtları bitirmesiyle yeni klip çekimiyle de hazırlıklarını hızla sürdüren Adrian, hazırladığı süprizlerle dinleyicilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Albümde Murat Yılmazyıldırım ve Aylin Aslım konuk sanatçı olarak yer alıyor.

Değinmek istediğim konu, bu albüm için beraber güzel bir şeyler çıkarmaya çalıştığımız, albüm fragmanı hakkında.

Çekimler başlangıcından bitimine kadar yaklaşık 4 saat sürdü. Hazırlık aşaması ve boyalarla ilgili kısımlar biraz uğraştırıcıydı. Hazırlarken ki zorlukların arasında, etrafın boya saçılmaması için uğraşılan çabalar ve boyaların kötü kokusu, zorluk çıkartan unsurlardı. Çekimler sırasında renk bütünlüğünü sağlamak adına, tek ışık kaynağı kullanmaya çalıştık. Bizim için uğraştırıcı kısım, çekimlerin macro oluşu ve dolayısıyla makinama da zarar gelmemesini amaçlamaktı. Tüm çekimler, Canon EOS 5D Mark II ve Canon 24-70 f2.8 L serisi lens ile çekildi. Şarkı sözlerinin olduğu kağıtların, boyalarla kaplanışı en çok beğenimi çeken sahneydi. Birçok planda karelerde aldım kendim için. Son olarak çekimlerin sonlarında görünen Cem'in bölümü, fotoğraf olarakta kafamda oluşturduğumdan daha iyiydi.

Sözün özü, biz bu fragmanı yaparken, hem albüm hakkında güzel bir ön tanıtım olsun istedik, hem de bir müzik albümünün fragmanı olsun istedik. Umarım beğenirsiniz 😉

Yukarıdaki fotoğraf albüm kapağı değildir, sadece çekimler sırasında çektiğim bir kare.

Comments
Hilal
gerçekten harika.çok başarılı hatta bence kusursuz … 🙂
Damla
Albümden bikaç parça dinledim.Tek kelimeyle harikalar. Albümü sabırsızlıkla bekliyorum. Ellerinize Sağlık (:
mM
gerçekten mükemmel olmuş. cem adrian’ın sesine, sizinse elinize sağlık 🙂

Leave a replyReply to

View